Results

  • vs. IHSA Start Date

    01/16/2017

  • vs. Northridge Prep, St. Patrick

    02/04/2017

  • @ Glenbard East Invite

    02/10/2017

  • vs. Conant-Hoffman Estates-Wheeling

    02/15/2017

  • @ York Invite

    02/22/2017

  • vs. Maine East Demon Invite

    03/04/2017

  • vs. MW, NRP, St. Patrick

    03/09/2017

  • @ Indoor CSL Meet

    03/17/2017

  • @ Prospect Knight's Invite

    04/08/2017

  • @ District 207 Meet

    04/12/2017

  • @ Warren Blue Devil Invite

    04/15/2017

  • @ York

    04/21/2017

  • @ Prospect Knights Invite

    04/28/2017

  • @ Conant Cougar Classic

    05/04/2017

  • @ CSL Conference Meet

    05/12/2017

  • vs.

    05/15/2017

  • @ IHSA Sectionals

    05/18/2017

  • _514A1094.JPG

News

  • Maine East Track and Field Home Page

    Click here to be taken to the Maine East Track Home Page

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Monday, Jan. 15
    IHSA Start Date
    3:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Saturday, Feb. 03
    Northridge Prep, St. Patrick
    9:00 AM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Friday, Feb. 09
    Glenbard East Invite
    4:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Wednesday, Feb. 14
    Conant-Hoffman Estates-Wheeling, NRP
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Wednesday, Feb. 21
    York Invite
    5:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Saturday, Mar. 03
    Maine East Demon Invite
    7:00 AM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Thursday, Mar. 08
    MW, NRP, St. Patrick
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Friday, Mar. 16
    Indoor CSL Meet
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Saturday, Apr. 07
    Prospect Knight's Invite
    12:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Wednesday, Apr. 11
    District 207 Meet
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Saturday, Apr. 14
    Warren Blue Devil Invite
    10:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Friday, Apr. 20
    York
    4:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Friday, Apr. 27
    Prospect Knights Invite
    4:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Thursday, May. 03
    Conant Cougar Classic
    5:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    TRACK and FIELD

    Friday, May. 11
    CSL Conference Meet
    4:30 PM
    Home

    Click for more

Team Rosters

  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
Varsity
Leo Acevedo 2017 Mustafa Becoja 2017
Matthew Behnan 2018 Jacoby Brooks 2020
Jacob Danyal 2017 Dylan Domingo 2018
Sanhareb Esha 2017 Martin Jose 2017
Raven Khaya 2017 Ilian Michael 2018
Svetozar Milchev 2019 Gregg Miller 2017
Chris Moreno 2018 Josue Parra 2020
Krishna Patel 2018 Neel Patel 2018
Sebastian Patino 2018 Stalin Raju 2019
Gavan Sarrafian 2017 Rashede Wright 2018
Sophomore
Christian Andrews-Stewart 2019 Craig Barton 2019
Derryl Jay (d.j.) Beltran 2019 Emmanuel Carson 2019
Hernan Lima Vasquez 2019 Hector Lopez 2019
Emiliano Martinez 2019 Svetozar Milchev 2019
Stalin Raju 2019 Jon Sergey 2019
Gerald Edeson Vallo 2019
Freshman
Igli Balliu 2020 Jacoby Brooks 2020
Juan Escobedo 2020 Alvin Freeman 2020
Oneil Isaac 2020 Jins Johny 2020
Brandon Liao 2020 Dj Louis-Charles 2020
Jomar Malig 2020 Ezzat Masri 2020
Eduardo Mejia 2020 Andrew Pagan 2020
Josue Parra 2020 Jay Patel 2020
Edwin Roman 2020 Joel Scariah 2020
Fahad Sodagar 2020 Johny Sunil 2020
Jeffy Thomas 2020 Damian Watkins 2020
Varsity
Leo Acevedo 2017 Mustafa Becoja 2017
Matthew Behnan 2018 Jacoby Brooks 2020
Jacob Danyal 2017 Dylan Domingo 2018
Sanhareb Esha 2017 Martin Jose 2017
Raven Khaya 2017 Ilian Michael 2018
Svetozar Milchev 2019 Gregg Miller 2017
Chris Moreno 2018 Josue Parra 2020
Krishna Patel 2018 Neel Patel 2018
Sebastian Patino 2018 Stalin Raju 2019
Gavan Sarrafian 2017 Rashede Wright 2018
Sophomore
Christian Andrews-Stewart 2019 Craig Barton 2019
Derryl Jay (d.j.) Beltran 2019 Emmanuel Carson 2019
Hernan Lima Vasquez 2019 Hector Lopez 2019
Emiliano Martinez 2019 Svetozar Milchev 2019
Stalin Raju 2019 Jon Sergey 2019
Gerald Edeson Vallo 2019
Freshman
Igli Balliu 2020 Jacoby Brooks 2020
Juan Escobedo 2020 Alvin Freeman 2020
Oneil Isaac 2020 Jins Johny 2020
Brandon Liao 2020 Dj Louis-Charles 2020
Jomar Malig 2020 Ezzat Masri 2020
Eduardo Mejia 2020 Andrew Pagan 2020
Josue Parra 2020 Jay Patel 2020
Edwin Roman 2020 Joel Scariah 2020
Fahad Sodagar 2020 Johny Sunil 2020
Jeffy Thomas 2020 Damian Watkins 2020