Results

  • @ Maine East

    03/13/2018

  • vs. Glenbrook North

    03/15/2018

  • vs. Hawk Invite

    03/17/2018

  • @ New Trier

    03/20/2018

  • @ Rolling Meadows Doubles Invite

    03/24/2018

  • @ East Aurora Invite

    03/31/2018

  • vs. Vernon Hills

    04/05/2018

  • vs. Plainfield North

    04/06/2018

  • @ Leyden

    04/09/2018

  • @ Maine West

    04/10/2018

  • vs. Evanston

    04/11/2018

  • @ New Trier Invite

    04/14/2018

  • @ Wheeling

    04/16/2018

  • vs. Deerfield

    04/17/2018

  • @ Glenbrook South

    04/19/2018

  • @ Conant Invite

    04/21/2018

  • vs. Waukegan

    04/24/2018

  • @ CSL Tournament

    04/27/2018

  • @ CSL Tournament

    04/28/2018

  • @ IHSA State

    05/11/2018

  • Clara & Esther-2nd Place Sectionals-State Qualifiers
  • Liza- 4th Place Sectionals-State Qualifier
  • Hawk Invite
  • Hawk Invite
  • Hawk Invite
  • Hawk Invite
  • Hawk Invite
  • Hawk Invite
  • Hawk Invite
  • Hawk Invite

News

  • There are no current announcements.

  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Tuesday, Mar. 12
    Evanston
    4:30 PM
    Away

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Thursday, Mar. 14
    New Trier
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Saturday, Mar. 16
    Hawk Invite
    10:00 AM
    Home

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Tuesday, Mar. 19
    Deerfield
    4:30 PM
    Away

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Thursday, Mar. 21
    Maine East
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Saturday, Mar. 23
    Rolling Meadows Doubles Invite
    8:00 AM
    Away

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Saturday, Mar. 30
    East Aurora Invite
    8:00 AM
    Away

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Thursday, Apr. 04
    Niles North
    4:30 PM
    Away

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Monday, Apr. 08
    Leyden
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Tuesday, Apr. 09
    Glenbrook North
    4:30 PM
    Away

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Thursday, Apr. 11
    Maine West
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Saturday, Apr. 13
    New Trier Invite
    8:30 AM
    Away

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Monday, Apr. 15
    Wheeling
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Tuesday, Apr. 16
    Glenbrook South
    4:30 PM
    Home

    Click for more
  • GIRLS (V)
    BADMINTON

    Thursday, Apr. 18
    Vernon Hills
    4:30 PM
    Away

    Click for more

GIRLS BADMINTON | Varsity

Coming Soon...

Team Rosters

  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Class
  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Class
Varsity
Aleksandra Bigos 2020 Danielle Dyball 2019
Anastasia Economy 2018 Julia Economy 2018
Hala Halabi 2019 Colleen Johnson 2019
Edith Kowalik 2018 Megan McKay 2020
Victoria Pontikes 2019 Mary Frances Sheffert 2019
Katie Straka 2020 Nina Torossi 2018
Hannah Wagner 2020 Hannah Walsh 2018
Arlena Wang 2020 Julia Wapner 2018
JV
Grace Anelli 2020 Athena Baharopoulos 2020
Theresa Daly 2020 Rachel Dupke 2020
Gianna Faraci 2020 Nicole Filip 2020
Charlotte Geier 2020 Isabella Hernandez 2020
Sofia Lind 2020 Fiona Maloney 2020
Maddie Szkwarek 2020 Abigail Tiu 2020
Catherine Vittallo 2020 Marcela Wilk 2020
Freshman
Emma Blake 2021 Bailey Chalfin 2021
Adeline Cook 2021 Kaitlyn Dempsey 2021
Tessa Devaney 2021 Chrisanty Dewi 2021
Samantha Erskine 2021 Tatiana Glisovich 2021
Evanjelina Gocheva 2021 Jackie Honan 2021
Ellise Kurczewski 2021 Madeline Lenzini 2021
Kaya Malarz 2021 Sofie Ridge 2021
Katarina Ristic 2021 Anna Wapner 2021
Amelia Wilk 2021 Natalia Wojcik 2021
Varsity
Aleksandra Bigos 2020 Danielle Dyball 2019
Anastasia Economy 2018 Julia Economy 2018
Hala Halabi 2019 Colleen Johnson 2019
Edith Kowalik 2018 Megan McKay 2020
Victoria Pontikes 2019 Mary Frances Sheffert 2019
Katie Straka 2020 Nina Torossi 2018
Hannah Wagner 2020 Hannah Walsh 2018
Arlena Wang 2020 Julia Wapner 2018
JV
Grace Anelli 2020 Athena Baharopoulos 2020
Theresa Daly 2020 Rachel Dupke 2020
Gianna Faraci 2020 Nicole Filip 2020
Charlotte Geier 2020 Isabella Hernandez 2020
Sofia Lind 2020 Fiona Maloney 2020
Maddie Szkwarek 2020 Abigail Tiu 2020
Catherine Vittallo 2020 Marcela Wilk 2020
Freshman
Emma Blake 2021 Bailey Chalfin 2021
Adeline Cook 2021 Kaitlyn Dempsey 2021
Tessa Devaney 2021 Chrisanty Dewi 2021
Samantha Erskine 2021 Tatiana Glisovich 2021
Evanjelina Gocheva 2021 Jackie Honan 2021
Ellise Kurczewski 2021 Madeline Lenzini 2021
Kaya Malarz 2021 Sofie Ridge 2021
Katarina Ristic 2021 Anna Wapner 2021
Amelia Wilk 2021 Natalia Wojcik 2021