2017 Fall All-Conference

 

2017 Fall Athletic

UEC All Conference Selections

Boys Cross Country: Bo Ruttens, Jake Estlund, Hunter Bletz, Lorenzo Dripps, Jack Dorrance

Girls Cross Country: Grace Dorrance, Natalie Galvan, Ally Suyak

Football:  Tobi Adedara, Johnny Ambrogio, Dan Daley, Billy Durocher, Brandon Eickert, Chris Edlund, Ben Furtney, Mike Hohensee, Dylan Keegan, Tyler Nubin, Lucas Segobiano, Alex Westendorf

Boys Golf: Nikolai Janchik

Girls Golf:  Sam Arnold, Katelyn David, Megan Furtney, Emma Hayes

Boys Soccer: Bernard Elegbede, Kyle Kolodziej, Jake Persenico, Peter Willis

Girls Swimming and Diving: Megan Armstrong, Ava Atkins, Jules Engesser, Audrey Guyett, Mallory Jump, Kayleigh Lewis, Sydney Maxwell, Mary Kate Phillips, Rachel Ponte

Girls Tennis: Claire Kloberdanz, Ellie Montgomery, Rachel Oshana, Leia Papanicholas, Sydney Powell, Ava Victor, Emaira Saini, Shelby Thomas, Mackenzie Wells

Girls Volleyball: Lauren Caprini, Gigi Crescenzo, Abby Graham, Katie Lanz, Amanda Parker

12/31/2017 6:28 PM

Results

  • vs. IHSA Season Begins (All Levels)

    11/06/2017

  • vs. St Charles East

    11/21/2017

  • @ Conant Invite

    11/24/2017

  • @ Conant Invite

    11/25/2017

  • @ Geneva

    11/30/2017

  • @ Streamwood

    12/01/2017

  • @ Giardini Rockford East Invite

    12/02/2017

  • vs. Elgin

    12/15/2017

  • @ Niles West Invite

    12/16/2017

  • vs. East Aurora

    12/20/2017

  • @ Rolling Meadows Mega Dual

    12/28/2017

  • @ St Francis

    01/08/2018

  • vs. Larkin

    01/12/2018

  • @ UEC Confernce Tournament

    01/19/2018

  • @ UEC Confernce Tournament

    01/20/2018

News

  • There are no current announcements.

  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Tuesday, Nov. 21
    St Charles East
    5:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Friday, Nov. 24
    Conant Invite
    11:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Saturday, Nov. 25
    Conant Invite
    9:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Thursday, Nov. 30
    Geneva
    6:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Friday, Dec. 01
    Streamwood
    5:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Saturday, Dec. 02
    Giardini Rockford East Invite
    8:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Friday, Dec. 15
    Elgin
    5:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Saturday, Dec. 16
    Niles West Invite
    9:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Wednesday, Dec. 20
    East Aurora
    6:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Thursday, Dec. 28
    Rolling Meadows Mega Dual
    9:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Monday, Jan. 08
    St Francis
    5:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Friday, Jan. 12
    Larkin
    5:30 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Friday, Jan. 19
    UEC Confernce Tournament
    TBD
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    WRESTLING

    Saturday, Jan. 20
    UEC Confernce Tournament
    TBD
    Away

    Click for more

BOYS WRESTLING | Varsity

Welcome to the BOYS V WRESTLING page. Here you will find the latest information on this organization.

Team Rosters

  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
JV1
Nicholas Baran 2021 Edgar Cardenas 2018
Joshua Deguia 2021 Lorenzo Jr Filippelli 2019
Ammar Ladhani 2021 Nathan Nyman 2021
Evaisson Schramm 2019 Colin Sons 2021
Dominic Spinazze 2018 Jake Thomason 2018
Angela Vitiritti 2019
JV1
Nicholas Baran 2021 Edgar Cardenas 2018
Joshua Deguia 2021 Lorenzo Jr Filippelli 2019
Ammar Ladhani 2021 Nathan Nyman 2021
Evaisson Schramm 2019 Colin Sons 2021
Dominic Spinazze 2018 Jake Thomason 2018
Angela Vitiritti 2019