BOYS Basketball

  • Home
  • Away
2019-2020 8 Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
11/07/2019 Thu vs. Gifford H 6:30 PM St. Paul's Lutheran School -
11/09/2019 Sat vs. Hoopeston Area Middle School H 11:30 AM C-I High School -
11/14/2019* Thu @ Saunemin A 6:30 PM Saunemin -
11/18/2019* Mon @ Kanakee Trinity A 6:30 PM Kankakee Trinity -
11/19/2019 Tue @ J.l. Nash A 6:30 PM J.l. Nash -
11/21/2019 Thu vs. St George H 6:30 PM St. Paul's Lutheran School -
11/22/2019 Fri @ Tri-point A 6:30 PM Tri-point -
12/03/2019 Tue @ Bishop Mac Jh A 6:30 PM Bishop Mac Jh -
12/05/2019 Thu @ Milford A 6:30 PM Milford -
12/09/2019 Mon vs. Grant Park H 6:30 PM C-I High School -
12/12/2019 Thu vs. St Anne H 6:30 PM C-I High School -
12/17/2019 Tue @ Watseka A 6:30 PM Watseka -
01/06/2020 Mon @ Iroquois West A 6:30 PM Iroquois West -
01/08/2020 Wed vs. Donovan H 6:00 PM C-I High School -
01/09/2020 Thu vs. St. Malachy H 6:30 PM St. Paul's Lutheran School -
01/13/2020* Mon Iroquois County Basketball Tournament TBA 4:00 pm -
01/14/2020* Tue Iroquois County Basketball Tournament TBA 4:00 pm -
01/15/2020* Wed Iroquois County Basketball Tournament TBA 4:00 pm -
01/16/2020* Thu Iroquois County Basketball Tournament TBA 4:00 pm -
01/17/2020* Fri Iroquois County Basketball Tournament TBA 4:00 pm -
01/18/2020* Sat Iroquois County Basketball Tournament TBA 4:00 pm -
01/21/2020 Tue @ Buckley St. John's A 6:30 PM Buckley St. John's -
01/23/2020 Thu vs. Cissna Park H 5:30 PM C-I High School -
02/01/2020* Sat 8A IESA Regionals TBA 10:00 am -
02/03/2020* Mon 8A IESA Regionals TBA 6:00 pm -
02/04/2020* Tue 8A IESA Regionals TBA 6:00 pm -
02/06/2020* Thu 8A IESA Regionals TBA 6:00 pm -
02/12/2020* Wed 8A IESA Sectional TBA 6:30 pm -
02/15/2020* Sat 8A IESA State Finals TBA 10:00 am -
02/20/2020* Thu 8A IESA State Finals TBA 6:00 pm -
2019-2020 7 Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
11/07/2019 Thu vs. Gifford H 5:30 PM St. Paul's Lutheran School -
11/09/2019 Sat vs. Hoopeston Area Middle School H 10:30 AM C-I High School -
11/14/2019* Thu @ Saunemin A 5:30 PM Saunemin -
11/18/2019* Mon @ Kanakee Trinity A 5:30 PM Kankakee Trinity -
11/19/2019 Tue @ J.l. Nash A 5:30 PM J.l. Nash -
11/21/2019 Thu vs. St George H 5:30 PM St. Paul's Lutheran School -
11/22/2019 Fri @ Tri-point A 5:30 PM Tri-point -
12/03/2019 Tue @ Bishop Mac Jh A 5:30 PM Bishop Mac Jh -
12/05/2019 Thu @ Milford A 5:30 PM Milford -
12/09/2019 Mon vs. Grant Park H 5:30 PM C-I High School -
12/12/2019 Thu vs. St Anne H 5:30 PM C-I High School -
12/17/2019 Tue @ Watseka A 5:30 PM Watseka -
01/06/2020 Mon @ Iroquois West A 5:30 PM Iroquois West -
01/08/2020 Wed vs. Donovan H 5:00 PM C-I High School -
01/09/2020 Thu vs. St. Malachy H 5:30 PM St. Paul's Lutheran School -
01/21/2020 Tue @ Buckley St. John's A 5:30 PM Buckley St. John's -
01/25/2020* Sat 7A IESA Regionals TBA 10:00 am -
01/27/2020* Mon 7A IESA Regionals TBA 6:00 pm -
01/28/2020* Tue 7A IESA Regionals TBA 6:00 pm -
01/29/2020* Wed 7A IESA Regionals TBA 6:00 pm -
01/30/2020* Thu 7A IESA Regionals TBA 6:00 pm -
02/05/2020* Wed 7A IESA Sectional TBA 6:30 pm -
02/08/2020* Sat 7A IESA State Finals TBA 10:00 am -
02/13/2020* Thu 7A IESA State Finals TBA 6:00 pm -