GIRLS Basketball

  • Home
  • Away
2019-2020 Varsity Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
11/18/2019 Mon @ Streator - Princeton Thanksgiving Tournament A 5:00 PM Princeton -
11/19/2019 Tue @ Henry - Princeton Thanksgiving Tournament A 6:30 PM Princeton -
11/22/2019 Fri @ Bureau Valley - Princeton Thanksgiving Tournament A 8:00 PM Princeton -
11/23/2019 Sat @ Princeton Tournament - Princeton Thanksgiving Tournament A TBD Princeton -
11/25/2019 Mon @ Marquette A 7:30 PM Marquette -
11/26/2019 Tue @ Somonauk A 7:00 PM Somonauk -
12/02/2019 Mon vs. Earlville H 7:00 PM R.M. Germano -
12/03/2019 Tue vs. Mendota H 7:00 PM R.M. Germano -
12/05/2019 Thu vs. Depue H 6:00 PM R.M. Germano -
12/10/2019 Tue @ Fieldcrest A 6:45 PM Fieldcrest -
12/12/2019 Thu vs. Peoria Christian H 6:00 PM R.M. Germano -
12/14/2019 Sat @ Serena A 2:30 PM Serena -
12/19/2019 Thu @ Midland A 7:30 PM Midland -
12/20/2019 Fri @ Eureka - St. Bede Christmas Tourney A 7:30 PM St. Bede -
12/21/2019 Sat @ Princeton - St. Bede Christmas Tourney A 12:00 PM St. Bede -
12/21/2019 Sat @ Mendota - St. Bede Christmas Tourney A 6:00 PM St. Bede -
12/23/2019 Mon @ TBD - St. Bede Christmas Tourney A 12:00 PM St. Bede -
01/06/2020 Mon @ IVC A 7:00 PM Ivc -
01/09/2020 Thu vs. Roanoke Benson H 6:00 PM R.M. Germano -
01/11/2020 Sat @ Hall A 11:30 AM Hall -
01/14/2020 Tue vs. Indian Creek H 6:45 PM R.M. Germano -
01/16/2020 Thu @ Henry A 7:30 PM Henry -
01/18/2020 Sat @ Peoria Christian - Tri-county Tournament A 1:30 PM Seneca -
01/20/2020 Mon @ Tri-County Tournament - Tri-county Tournament A TBA Seneca -
01/23/2020 Thu @ Tri-County Tournament - Tri-county Tournament A 8:00 PM Seneca -
01/27/2020 Mon @ Afc A 7:00 PM Afc -
01/30/2020 Thu vs. Woodhull Alwood H 7:30 PM Main Gym -
02/01/2020 Sat vs. Wethersfield H 6:30 PM R.M. Germano -
02/06/2020 Thu vs. Seneca H 7:30 PM R.M. Germano -
02/07/2020 Fri @ Annawan A 7:30 PM Annawan -
02/11/2020 Tue @ IHSA Regional - Ihsa Regional A 6:00 PM St. Bede -
02/13/2020 Thu @ St. Bede - Ihsa Regional A 7:00 PM St. Bede -
02/17/2020 Mon vs. IHSA Sectional - IHSA 1A Sectional H 6:00 PM R.M. Germano -
02/17/2020 Mon vs. IHSA Sectional - IHSA 1A Sectional H 7:30 PM R.M. Germano -
02/20/2020 Thu vs. IHSA Sectional - IHSA 1A Sectional H 7:00 PM R.M. Germano -
2019-2020 SO Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
11/23/2019 Sat vs. Princeton, Wethersfield - Soph Tournament H 9:00 AM R.M. Germano -
11/25/2019 Mon @ Marquette A 6:00 PM Marquette -
11/26/2019 Tue @ Somonauk A 5:30 PM Somonauk -
12/02/2019 Mon vs. Earlville H 5:30 PM R.M. Germano -
12/03/2019 Tue vs. Mendota H 5:30 PM R.M. Germano -
12/10/2019 Tue @ Fieldcrest A 5:30 PM Fieldcrest -
12/14/2019 Sat @ Serena A 1:00 PM Serena -
12/19/2019 Thu @ Midland A 6:00 PM Midland -
12/26/2019 Thu @ TBA - Amboy Fresh/soph Round Robin A TBA Amboy -
12/27/2019 Fri @ TBA - Amboy Fresh/soph Round Robin A TBA Amboy -
12/28/2019 Sat @ TBA - Amboy Fresh/soph Round Robin A TBA Tba -
01/06/2020 Mon @ IVC A 5:30 PM Ivc -
01/11/2020 Sat @ Hall A 10:00 AM Hall -
01/14/2020 Tue vs. Indian Creek H 5:30 PM R.M. Germano -
01/16/2020 Thu @ Henry A 6:00 PM Henry -
01/27/2020 Mon @ Afc A 5:30 PM Afc -
01/30/2020 Thu vs. Woodhull Alwood H 6:00 PM Main Gym -
02/01/2020 Sat vs. Wethersfield H 5:00 PM R.M. Germano -
02/06/2020 Thu vs. Seneca H 6:00 PM R.M. Germano -
02/07/2020 Fri @ Annawan A 6:00 PM Annawan -
2019-2020 Freshman Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
12/07/2019 Sat vs. Streator H 10:00 AM R.M. Germano -
12/07/2019 Sat vs. El Paso - Gridley H 11:30 AM R.M. Germano -
01/07/2020 Tue vs. Bureau Valley H 5:30 PM R.M. Germano -
01/08/2020 Wed vs. St. Bede H 5:30 PM R.M. Germano -
01/18/2020 Sat @ Streator - Seneca Freshman Tourney A 9:00 AM Seneca -
01/21/2020 Tue vs. Seneca H 5:30 PM R.M. Germano -
01/29/2020 Wed @ St. Bede A 6:00 PM St. Bede -
2019-2020 8th Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
09/24/2019 Tue vs. Oglesby Washington H 6:30 PM Main Gym -
09/26/2019 Thu @ Woodland Jr. High School A 6:30 PM Woodland Jr. High School -
09/30/2019 Mon vs. Peru Catholic H 6:30 PM Main Gym -
10/01/2019 Tue vs. Mendota Northbrook H 6:00 PM Main Gym -
10/07/2019 Mon @ JFK A 6:00 PM Jfk -
10/10/2019 Thu vs. Midland H 6:30 PM Main Gym -
10/15/2019 Tue @ Roanoke-benson A 7:00 PM Roanoke-benson -
10/21/2019 Mon vs. Fieldcrest H 6:30 PM Main Gym -
10/22/2019 Tue @ Lowpoint Washburn A 7:00 PM Lowpoint Washburn -
10/24/2019 Thu @ Waltham A 6:30 PM Waltham -
10/25/2019 Fri vs. Marquette H 6:30 PM Main Gym -
10/28/2019 Mon vs. El Paso-Gridley H 6:30 PM Main Gym -
10/29/2019 Tue vs. Holy Family H 6:30 PM Main Gym -
10/31/2019 Thu @ Henry-senachwine A 7:00 PM Henry-senachwine -
11/04/2019 Mon @ Marseilles A 6:30 PM Marseilles -
11/05/2019 Tue @ Shepherd A 6:30 PM Shepherd -
11/12/2019 Tue @ El Paso - Gridley - 8th Grade Ltc Tournament A 5:00 PM Washburn -
11/14/2019 Thu @ TBD - 8th Grade Ltc Tournament A TBD Lowpoint Washburn -
11/16/2019 Sat @ TBD - 8th Grade Ltc Tournament A TBD Lowpoint Washburn -
11/18/2019 Mon @ Peru Parkside A 6:00 PM Peru Parkside -
11/19/2019 Tue @ Chillicothe A 6:30 PM Chillicothe -
12/02/2019* Mon @ TBA - Regionals A TBA TBA -
12/03/2019 Tue vs. IESA Regional - IESA Regional H 5:00 PM Main Gym -
12/03/2019 Tue vs. IESA Regional - IESA Regional H 6:15 PM Main Gym -
12/05/2019 Thu vs. IESA Regional - IESA Regional H 5:00 PM Main Gym -
12/05/2019 Thu vs. IESA Regional - IESA Regional H 6:15 PM Main Gym -
12/06/2019 Fri vs. IESA Regional - IESA Regional H 6:00 PM Main Gym -
12/11/2019* Wed vs. TBD - IESA Sectional H 6:30 PM Main Gym -
2019-2020 7th Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
09/24/2019 Tue vs. Oglesby Washington H 5:00 PM Main Gym -
09/26/2019 Thu @ Woodland Jr. High School A 5:00 PM Woodland Jr. High School -
09/30/2019 Mon vs. Peru Catholic H 5:00 PM Main Gym -
10/01/2019 Tue vs. Mendota Northbrook H 4:30 PM Main Gym -
10/07/2019 Mon @ JFK A 4:30 PM Jfk -
10/10/2019 Thu vs. Midland H 5:00 PM Main Gym -
10/15/2019 Tue @ Roanoke-benson A 5:30 PM Roanoke-benson -
10/21/2019 Mon vs. Fieldcrest H 5:00 PM Main Gym -
10/22/2019 Tue @ Lowpoint Washburn A 5:30 PM Lowpoint Washburn -
10/24/2019 Thu @ Waltham A 5:00 PM Waltham -
10/25/2019 Fri vs. Marquette H 5:00 PM Main Gym -
10/28/2019 Mon vs. El Paso-Gridley H 5:00 PM Main Gym -
10/29/2019 Tue vs. Holy Family H 5:00 PM Main Gym -
10/31/2019 Thu @ Henry-senachwine A 5:30 PM Henry-senachwine -
11/04/2019 Mon @ Marseilles A 5:00 PM Marseilles -
11/05/2019 Tue @ Shepherd A 5:00 PM Shepherd -
11/11/2019 Mon @ Henry Senachwine - 7th Grade Ltc Tournament A 7:30 PM Henry Senachwine -
11/13/2019 Wed @ TBD - 7th Grade Ltc Tournament A 6:45 PM Henry -
11/16/2019 Sat @ TBD - 7th Grade Ltc Tournament A TBD Lowpoint Washburn -
11/18/2019 Mon @ Peru Parkside A 4:30 PM Peru Parkside -
11/19/2019 Tue @ Chillicothe A 5:00 PM Chillicothe -
11/23/2019 Sat @ Marseilles Elementary School - Iesa Regional A 11:00 AM Seneca -
11/26/2019 Tue @ Woodland Jr. High School - Iesa Regional A 5:30 PM Seneca -
11/27/2019* Wed @ TBD - Iesa Regional A 4:30 PM Seneca -
12/04/2019* Wed vs. TBD - IESA Sectional H 6:30 PM Main Gym -