2021 SPRING SPORTS TRYOUT/PRACTICE SCHEDULE

 

Football

Wednesday, March 3rd

All Levels

Stadium 3:30p-5:45p

 

Thursday, March 4th

All Levels

5:30p-8:00p

 

Friday, March 5th

All Levels

3:15p-5:45p

 

Saturday, March 6th

All Levels

7:00a-10:00a

  

Boys Soccer

Monday, March 1st

All Levels

Stadium 3:30p-5:30p

 

Tuesday, March 2nd

All Levels

Stadium 3:30p-530p  

 

*See Coaches for practice times for the remainder of the week.

 

Girls Volleyball

Monday, March 8th

Frosh Tryouts--3:15p-5:30p, Fieldhouse 1, 2

JV/Var Tryouts--5:30p-7:30p Main Gym

 

Tuesday, March 9th

Frosh Tryouts--3:15p-5:30p, Fieldhouse 2, 3

JV/Var Tryouts--5:30p-7:30p, Fieldhouse 2, 3

 

Wednesday, March 10th

Frosh Practice--5:30p-7:30p, Fieldhouse 1

JV/Var Practice--5:00p-7:00p, Main Gym

 

Thursday, March 11th

Frosh Practice--5:30AM-7:30AM--Fieldhouse 1, 2

JV/Var Practice--5:30p-7:30p--Fieldhouse 1, 2

 

Friday, March 12th

Frosh Practice--5:45p-7:30p--Fieldhouse 1

JV/Var Practice--5:30p-7:30p--Fieldhouse 2, 3

 

Saturday, March 13th

Frosh Practice--8:00a-10:00a Fieldhouse 1, 2

JV/Var Practice--10:00am-12:00pm Main Gym

 

Boys Water Polo

Monday, March 15th, Wednesday, March 17th and Friday, March 19th

All Levels

3:30p-5:30p Swimming Pool

 

Tuesday, March 16th and Thursday, March 18th

All Levels

5:30p-7:30p Swimming Pool

 

Girls Water Polo

Monday, March 15th, Wednesday, March 17th and Friday, March 19th

All Levels

5:45a-7:30a Swimming Pool

 

Tuesday, March 16th and Thursday, March 18th

All Levels

3:30p-5:30p Swimming Pool

 

 

 

3/13/2021 11:40 PM

BOYS Basketball

  • Home
  • Away
2019-2020 Fresh (FB) Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
11/27/2019 Wed vs. Argo - VandeMerkt Tournament H 6:15 PM Fieldhouse Ct. 2 W 51 - 19
11/29/2019 Fri vs. St. Rita - VandeMerkt Tournament H 3:45 PM Fieldhouse Ct. 2 W 56 - 29
11/30/2019 Sat vs. Fenwick - VandeMerkt Tournament H 3:45 AM Fieldhouse Ct. 2 W 38 - 24
12/07/2019 Sat vs. Glenbard West - vs Glenbard West Freshman C H 10:30 AM Fieldhouse Ct. 1 W 54 - 40
12/19/2019 Thu vs. Reavis - RB Holiday Classic Boys Frosh/Soph Tournament H 6:15 PM Main Gym W 61 - 16
12/20/2019 Fri vs. TBA - RB Holiday Classic Boys Frosh/Soph Tournament H 6:15 PM Tba W 50 - 49
12/21/2019 Sat vs. TBA - RB Holiday Classic Boys Frosh/Soph Tournament H 11:30 AM Tba L 41 - 57
01/04/2020 Sat @ ICCP A 10:15 AM ICCP W 60 - 35
01/08/2020 Wed @ Brother Rice A 6:30 PM Brother Rice L 33 - 44
01/10/2020 Fri vs. St. Francis - **Middle School Night H 6:15 PM Fieldhouse Ct. 1 W 54 - 38
01/11/2020 Sat @ Andrew A 10:30 AM Andrew L 40 - 46
01/18/2020 Sat @ St. Ignatius A 12:30 PM St. Ignatius L 50 - 53
01/21/2020 Tue @ Rich Central A 7:00 PM Rich Central W 38 - 30
01/24/2020 Fri vs. Bishop Mac H 6:15 PM Fieldhouse Ct. 1 W 55 - 41
02/01/2020 Sat vs. Fenwick H 4:15 PM East Gym W 45 - 39
02/05/2020 Wed vs. Stagg H 6:45 PM East Gym W 42 - 31
02/07/2020 Fri vs. ICCP - PACK THE PLACE H 6:15 PM Fieldhouse Ct. 1 W 69 - 44
02/08/2020 Sat vs. Nazareth Academy H 12:15 PM Main Gym W 44 - 20
02/11/2020 Tue vs. Oak Lawn Community H 6:15 PM East Gym W 58 - 31
02/14/2020 Fri @ St. Francis A 7:00 PM St. Francis W 44 - 40
02/22/2020 Sat @ Lyons Township A 5:00 PM Lyons Township L 12 - 33
02/26/2020 Wed vs. Ridgewood H 6:15 PM East Gym W 68 - 34