GIRLS VOLLEYBALL

  • Home
  • Away
2019-2020 Fresh (FA) Schedule
Date Day Event H/A Time Location Results
08/31/2019 Sat vs. HORNET INVITE - VS. LINCOLN WAY CENTRAL H 8:00 AM MAIN GYM & FIELDHOUSE L - 20-25,13-25
08/31/2019 Sat vs. HORNET INVITE - VS. ST. VIATOR H 9:00 AM MAIN GYM & FIELDHOUSE T - 14-25,26-24
08/31/2019 Sat vs. HORNET INVITE - VS. GLENBARD WEST C H 11:00 AM MAIN GYM & FIELDHOUSE W - 25-17,25-14
09/07/2019 Sat @ HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE - vs. HOMEWOOD FLOSSMOOR A A 8:00 AM HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE L - 13-25,14-25
09/07/2019 Sat @ HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE - vs. JOLIET WEST A 9:00 AM HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE L - 16-25,21-25
09/07/2019 Sat @ HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE - VS. MORTON A 10:00 AM HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE W - 25-20,25-16
09/07/2019 Sat @ HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE - vs. HOMEWOOD FLOSSMOOR B A 11:00 AM HOMEWOOD FLOSSMOOR INVITE L - 34-32,20-25,13-25
09/09/2019 Mon vs. WAUBONSIE VALLEY H 5:00 PM FIELDHOUSE COURT #2 L - 17-25,14-25
09/10/2019* Tue vs. PROVISO EAST H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 W - 25-22,25-13
09/11/2019 Wed @ METEA VALLEY A 5:00 PM METEA VALLEY L - 16-25,18-25
09/14/2019 Sat @ ST. CHARLES NORTH INVITE - vs. ST.CHARLES NORTH A 8:30 AM ST.CHARLES NORTH L - 9-25,14-25
09/14/2019 Sat @ ST. CHARLES NORTH INVITE - vs. NAZARETH A 9:30 AM ST.CHARLES NORTH L - 16-25,19-25
09/14/2019 Sat @ ST. CHARLES NORTH INVITE - vs. DUNDEE CROWN A 10:30 AM ST.CHARLES NORTH W - 25-18,25-7
09/14/2019 Sat @ ST. CHARLES NORTH INVITE - vs. CRYSTAL LAKE CENTRAL A 11:30 AM ST.CHARLES NORTH L - 15-25,26-24,12-15
09/21/2019 Sat @ BATAVIA INVITE - vs. BATAVIA B A 8:00 AM GREAT LAKES CENTER T - 23-25,26-24
09/21/2019 Sat @ BATAVIA INVITE - vs. AURORA CENTRAL CATHOLIC A 9:00 AM GREAT LAKES CENTER W - 25-17,25-22
09/21/2019 Sat @ BATAVIA INVITE - vs. NAPERVILLE NORTH B A 10:00 AM GREAT LAKES CENTER L - 7-25,20-25
09/21/2019 Sat @ BATAVIA INVITE - vs. JOLIET WEST A 11:00 AM GREAT LAKES CENTER L - 20-25,9-25
09/24/2019* Tue @ MORTON A 4:30 PM MORTON EAST W - 20-25,25-20,25-19
09/25/2019 Wed vs. GLENBARD SOUTH H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 W - 25-18,25-14
09/26/2019 Thu @ MONTINI A 4:30 PM MONTINI L - 19-25,16-25
09/30/2019 Mon vs. YORK H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 L - 25-23,15-25,15-25
10/01/2019* Tue @ LEYDEN A 4:30 PM LEYDEN EAST CAMPUS L - 21-25,25-18,19-25
10/08/2019* Tue vs. WILLOWBROOK H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 L - 24-26,25-23,10-25
10/09/2019 Wed @ HINSDALE CENTRAL A 4:30 PM HINSDALE CENTRAL L - 11-25,19-25
10/10/2019 Thu vs. LAKE PARK H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 L - 14-25,18-25
10/15/2019* Tue vs. Downers Grove South High School H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 L - 17-25,12-25
10/17/2019 Thu vs. DOWNERS GROVE NORTH H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 L - 11-25,17-25
10/19/2019 Sat @ WEST CHICAGO INVITE - VS. WEST CHCAGO A 8:00 AM WEST CHICAGO L - 12-25,10-25
10/19/2019 Sat @ WEST CHICAGO INVITE - VS. EAST AURORA A 9:00 AM WEST CHICAGO W - 25-14,25-20
10/19/2019 Sat @ WEST CHICAGO INVITE - VS. MORTON A 10:00 AM WEST CHICAGO W - 25-20,23-25,15-10
10/19/2019 Sat @ WEST CHICAGO INVITE - VS. BOLINGBROOK A 11:00 AM WEST CHICAGO L - 21-25,19-25
10/19/2019 Sat @ WEST CHICAGO INVITE - VS. ROLLING MEADOWS A 12:00 PM WEST CHICAGO W - 25-18,25-14
10/21/2019 Mon vs. JOLIET CATHOLIC H 4:30 PM FIELDHOUSE COURT #2 L - 24-26,22-25
10/22/2019 Tue @ ADDISON TRAIL A 4:30 PM ADDISON TRAIL W - 26-24,25-23