TIER 3 COVID-19 MITIGATION IMPACT ON IHSA WINTER SPORTS

On Tuesday, November 17 Governor Pritzker announced that beginning Friday, November 20 the entire state would move to Tier 3 Mitigations due to the rise in COVID-19 cases in Illinois. This has an immediate impact on all IHSA Winter Sports.

 

Please read this Winter Sports Update for more information.

1/4/2021 12:00 AM

Results

  • @ Wheaton North High School

    12/12/2020

  • @ Bartlett High School

    12/15/2020

  • @ West Chicago High School

    12/19/2020

  • @ Metea Valley High School

    12/30/2020

  • @ Glenbard North High School

    01/07/2021

  • @ St Charles East High School

    01/16/2021

  • @ St Charles North High School

    01/23/2021

  • @ DuKane Conference Championship

    02/05/2021

  • @ DUKANE CONFERENCE CHAMPIONSHIPS (JV/V)

    02/06/2021

  • 2019-2020 Boys Swim Varsity
  • 2019-2020 Boys Swim - Jonathan Becker: All Conference
  • 2019-2020 Boys Swim - Anthony Slade: All Conference
  • 2019-2020 Boys Swim - Norbert Szczotka: State Qualifier, All Conference
  • 2019-2020 Boys Swim - Ernest Berdychowski: State Qualifier, All Conference
  • 2019-2020 Boys Swim - Philip Stempien: State Qualifier, All Conference
  • 2019-2020 Boys Swim - Jacob Drozd: State Qualifier, All Conference
  • 2019-2020 Boys Swim - Bryan Mendoza: State Qualifier, All Conference
  • 2019-2020 Boys Swim - Benjamin Kimmel: State Finalist, All Conference

News

  • There are no current announcements.

  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Dec. 12
    Wheaton North High School
    TBA
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Tuesday, Dec. 15
    Bartlett High School
    4:45 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Dec. 19
    West Chicago High School
    10:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Wednesday, Dec. 30
    Metea Valley High School
    10:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Thursday, Jan. 07
    Glenbard North High School
    5:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Jan. 16
    St Charles East High School
    TBA
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Jan. 23
    St Charles North High School
    TBA
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Friday, Feb. 05
    DuKane Conference Championship
    TBA
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Feb. 06
    DUKANE CONFERENCE CHAMPIONSHIPS (JV/V)
    10:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Thursday, Dec. 09
    St Charles North High School
    5:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Dec. 11
    HIGHLAND PARK INVITATIONAL (JV)
    9:00 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Dec. 11
    Barrington High School
    9:30 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Tuesday, Dec. 14
    Bartlett (JV/V)
    5:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Friday, Dec. 17
    Downers Grove South High School
    5:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    SWIMMING

    Saturday, Dec. 18
    DOWNERS GROVE SOUTH INVITE
    10:00 AM
    Away

    Click for more

BOYS SWIMMING | Varsity

Coming Soon...

Team Rosters

  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
Varsity
Alexander Apuzzo 2023 Jonathan Becker 2021
Ernest Berdychowski 2021 Filip Bielarczyk 2024
Cameron Birk 2023 Jacob Drozd 2023
Thomas Fox 2023 Robert Glennon 2024
Thomas Gorski 2024 Alexander Grodecki 2024
Adrian Korwel 2022 David Lore 2022
Kasper Mioduszewski 2024 Marcel Msciwojewski 2022
Chaz Orrico 2024 Daniel Perkowski 2021
Dominick Perkowski 2024 Sebastian Przybylski 2021
Lewis Slade 2024 Philip Stempien 2022
Marko Stevic 2024 Nikola Stevic 2022
Connell Travis 2023 Adrian Zelazny 2024
Dominik Zimoch 2024
Varsity
Alexander Apuzzo 2023 Jonathan Becker 2021
Ernest Berdychowski 2021 Filip Bielarczyk 2024
Cameron Birk 2023 Jacob Drozd 2023
Thomas Fox 2023 Robert Glennon 2024
Thomas Gorski 2024 Alexander Grodecki 2024
Adrian Korwel 2022 David Lore 2022
Kasper Mioduszewski 2024 Marcel Msciwojewski 2022
Chaz Orrico 2024 Daniel Perkowski 2021
Dominick Perkowski 2024 Sebastian Przybylski 2021
Lewis Slade 2024 Philip Stempien 2022
Marko Stevic 2024 Nikola Stevic 2022
Connell Travis 2023 Adrian Zelazny 2024
Dominik Zimoch 2024