Results

  • vs. Crystal Lake Central

    03/17/2020

  • @ St. Viator

    03/19/2020

  • @ Prairie Ridge

    03/30/2020

  • vs. Joliet Catholic Academy

    04/02/2020

  • @ Crystal Lake South

    04/04/2020

  • vs. Hampshire

    04/07/2020

  • vs. Marist

    04/09/2020

  • @ Lake Forest Academy

    04/14/2020

  • vs. Benet Academy

    04/16/2020

  • @ Conant

    04/18/2020

  • vs. Dundee Crown

    04/21/2020

  • @ Nazareth Academy

    04/23/2020

  • vs. Antioch

    04/28/2020

  • @ Carmel

    04/30/2020

  • @ McHenry

    05/02/2020

  • @ Huntley

    05/05/2020

  • vs. Notre Dame

    05/07/2020

  • @ Immaculate Conception

    05/12/2020

  • vs. Marmion Academy

    05/19/2020

  • vs. Grant

    05/21/2020

  • @ IHSA Sectional

    05/22/2020

  • @ IHSA Sectional

    05/23/2020

  • @ tbd

    05/25/2020

  • @ tbd

    05/27/2020

  • @ tbd

    05/29/2020

  • @ tbd

    06/02/2020

  • @ tbd

    06/04/2020

  • @ tbd

    06/06/2020

  • Congratulations to Jack Whalon who finished in 2nd Palce at the National Lacrosse Faceoff Competition.

News

  • There are no current announcements.

  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Monday, Mar. 30
    Prairie Ridge
    6:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Thursday, Apr. 02
    Joliet Catholic Academy
    6:00 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Saturday, Apr. 04
    Crystal Lake South
    10:30 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Tuesday, Apr. 07
    Hampshire
    6:00 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Thursday, Apr. 09
    Marist
    6:00 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Tuesday, Apr. 14
    Lake Forest Academy
    6:00 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Thursday, Apr. 16
    Benet Academy
    6:00 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Saturday, Apr. 18
    Conant
    10:30 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Tuesday, Apr. 21
    Dundee Crown
    6:00 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Thursday, Apr. 23
    Nazareth Academy
    5:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Tuesday, Apr. 28
    Antioch
    6:00 PM
    Home

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Thursday, Apr. 30
    Carmel
    6:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Saturday, May. 02
    McHenry
    11:30 AM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Tuesday, May. 05
    Huntley
    6:30 PM
    Away

    Click for more
  • BOYS (V)
    Lacrosse

    Thursday, May. 07
    Notre Dame
    6:00 PM
    Home

    Click for more

Team Rosters

  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
  • No.
  • Name
  • Pos
  • Hgt
  • Wgt
  • Class
Varsity
Bennett Arza 2020 Kevin Blaz 2020
Stephen Foster 2020 Caden Geils 2022
Shane Gibson 2020 Alex Gilmore 2020
Matthew Gruebnau 2021 Maaz Haque 5'6" 160 2020
Jackson Harman 2020 Matthew Jablonski 2020
Nicholas Lopez 2021 Christopher Nelson 2020
Tyler Orlos 2021 Diego G Ortiz 2022
Markus Pomili 2021 Dylan Randazzo 2021
Joey (joseph) Savage 2020 Paul Serdar 2020
Harrison Stanko 2020 Rj Thielsen 2021
Jack Whalon 2022
JV
Favio Arce 2023 Matthew Brunken 2022
Conrad Coleman 2023 Anthony Destephano 2023
Timothy Ryan Edstrom 2023 Luke Giangrego 2021
Declan Goad 2023 Kailer Goll 2023
Kaden Harman 2023 Vinny Herff 2022
Brendan Hernon 2022 Anthony Hess 2022
Raymond Hughes 2023 Christian Kazy-Garey 2022
Ryan Kelly 2023 Joshua Lambert 2023
Jayson Lange 2022 Tyler Long 2022
Colin Piedmonte 2022 Wyatt Pierce 2023
Jack Raymond 2023 Steven Sbarounis 2021
Ryder Schingoethe 2023 Joseph Simon 2023
Brendan Stoll 2022 Aidan Sullivan 2022
Adam Tersteeg 2022 Aiden Tinkham 2022
Ethan Tom 2023
Varsity
Bennett Arza 2020 Kevin Blaz 2020
Stephen Foster 2020 Caden Geils 2022
Shane Gibson 2020 Alex Gilmore 2020
Matthew Gruebnau 2021 Maaz Haque 5'6" 160 2020
Jackson Harman 2020 Matthew Jablonski 2020
Nicholas Lopez 2021 Christopher Nelson 2020
Tyler Orlos 2021 Diego G Ortiz 2022
Markus Pomili 2021 Dylan Randazzo 2021
Joey (joseph) Savage 2020 Paul Serdar 2020
Harrison Stanko 2020 Rj Thielsen 2021
Jack Whalon 2022
JV
Favio Arce 2023 Matthew Brunken 2022
Conrad Coleman 2023 Anthony Destephano 2023
Timothy Ryan Edstrom 2023 Luke Giangrego 2021
Declan Goad 2023 Kailer Goll 2023
Kaden Harman 2023 Vinny Herff 2022
Brendan Hernon 2022 Anthony Hess 2022
Raymond Hughes 2023 Christian Kazy-Garey 2022
Ryan Kelly 2023 Joshua Lambert 2023
Jayson Lange 2022 Tyler Long 2022
Colin Piedmonte 2022 Wyatt Pierce 2023
Jack Raymond 2023 Steven Sbarounis 2021
Ryder Schingoethe 2023 Joseph Simon 2023
Brendan Stoll 2022 Aidan Sullivan 2022
Adam Tersteeg 2022 Aiden Tinkham 2022
Ethan Tom 2023